środa

Aktualności

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo!

• autor: KsTomaszowo, 2012-05-01 17:40

Tomaszowo wygrywa ważny mecz na wyjeździe 3:2 z Traperem Chichy. Jest to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo naszego zespołu w rundzie wiosennej.

Początek meczu świetnie rozpoczął się dla naszej drużyny i już po kilku minutach Artur Strutyński dobijając piłkę na pustą bramkę wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Nasza radość z prowadzenia trwała jednak tylko pięć minut. Zawodnik z Chich poszedł wzdłuż linii pola karnego i zagrał do kolegi, a ten strzelając na pustą bramkę doprowadził do wyrównania. Pierwsza połowa była wyrównana, gospodarze grali głównie dolna piłkę, jednak ich ataki przerywane były na 20m, natomiast nasza drużyna starała się grać długie piłki, ale najczęściej były one za długie i nie trafiały do adresatów. Żadna z drużyn jednak nie mogła stworzyć sobie doskonałej okazji do zdobycia bramki. W 39 minucie Rafał Borowski dostał piłkę w środkowej części boiska i widząc, że bramkarz stoi na 10m uderzył na bramkę zdobywając pięknego gole. Dzięki temu nasza drużyna na przerwę schodzi prowadząc 2:1.
Druga część spotkania to dominacja Tomaszowa, nasza drużyna strzeliła bramkę oraz nie wykorzystała kilku doskonałych sytuacji. Na początku drugiej połowy Kamil Lechowicz dwa razy nie wykorzystał sytuacji sam na sam dwukrotnie trafiając w bramkarza Trapera. W 65 minucie Piotr Tymiński przy linii bocznej przejął piłkę, wszedł w pole karne i strzałem w krótki róg pokazał Kamilowi Lechowiczowi jak się powinno zdobywać bramki. Chwilę później jeszcze w sytuacji sam na sam znalazł się Rafał Borowski, ale również i on nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy. Nasza drużyna prowadząc 3:1 kontrolowała przebieg spotkania, a od 79 minuty miała ułatwione zadanie, ponieważ po drugiej żółtej kartce zawodnika gospodarzy Traper musiał kończyć mecz w dziesięciu. W 81 minucie niestety z powodu kontuzji boisko opuścił Artur Maciocha. Piłkarze z Chich grając w osłabieniu nie poddawali się i próbowali atakować, jednak ich wszystkie strzały były niecelne. Dopiero w 90 minucie po rzucie rożnym i strzale z głowy zawodnik Trapera zdobył bramkę kontaktową. Co ciekawe był to pierwszy celny strzał Trapera w drugiej połowie!. Gospodarze w doliczonym czasie mieli jeszcze rzut rożny, ale przy próbie rozegrania stracili piłkę i nasi zawodnicy cieszyli się z pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tej rundzie. Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze wygrają równie ważny mecz jak dzisiejsze spotkanie w sobotę z Iskrą Małomice i z kolejki na kolejkę będą oddalać się od strefy spadkowej.

Tomaszowo wystąpiło w składzie: Piotr Warsicki - Gracjan Czajka, Marcin Buganik, Artur Maciocha (81' Grzegorz Słoka), Roman Słoka - Rafał Borowski, Piotr Tymiński, Artur Strutyński, Dariusz Mrowiński, Piotr Kirkiewicz (77' Bartosz Gała) - Kamil Lechowicz.