piątek

Aktualności

Zwycięstwo które dało awans!

• autor: Don Pedro, 2014-06-14 13:39

W ostatnią niedziele Tomaszowo na wyjeździe pewnie pokonało Zorzę Brzeźnica 6:1 i jak się później okazało zapewniło sobie tym samym awans do A-klasy. W rozwinięciu newsa relacja Tomasza "Don Pedro" Kulki z tego spotkania.

W meczu 24 kolejki drużyna Tomaszowa udała się na wyjazdowe spotkanie do Brzeźnicy. Pierwszą sprawą na, którą trzeba zwrócić uwagę odnośnie tego meczu to fatalny przez duże "F" stan boiska. Cel na mecz był więc jasny - wygrać łatwo, szybko i przyjemnie i wracać do Tomaszowa z 3 punktami. Spotkanie rozpoczęło się od dominacji drużyny KP, raz po raz bramce zagrażali akcjami ze skrzydeł Kamil Iwaniak i Kamil Lechowicz, lecz albo bramkarza ratowała niezłą interwencja albo słupek. Dopiero w około 30 minucie spotkania po długim podaniu Tomasza Kulki swoją pierwszą jak się później okazało nie ostatnią w tym meczu bramkę zdobył Kamil Lechowicz, precyzyjnym strzałem po długim słupku. Nasi zawodnicy zaprezentowali po tym golu "kołyskę" dla nieobecnego w tym spotkaniu Łukasza Kowalskiego. Do przerwy jeszcze jedną sytuację miał Kamil Iwaniak lecz jego strzał z 5 metra wybił z bramki w ostatniej chwili obrońca . Druga połowa to kopia pierwszych minut z początku spotkania,nieustanne ataki przyjezdnych. Już 15 minut po wznowieniu gry po przerwie swoją 4 bramkę w tym sezonie strzelił Rafał Trzebiński. Dobre prostopadłe podanie Damiana Kulika, fatalny błąd bramkarza i naszemu napastnikowi zostało umieścić piłkę w pustej bramce. Chwilę po tej bramce swoje drugie trafienie zaliczył Kamil Lechowicz, który wykorzystał dobrą sytuację zmylając zupełnie bramkarza i strzelając w jego krótki róg. W 65 minucie wszedł Adam Drozdek, który rozruszał nieco grę na skrzydle, zaliczając dwie asysty. Najpierw na 4-1 dośrodkował na Kamila Lechowicza, który zaliczył hat-tricka a później na 6-1 do Patryka Bolewskiego który strzałem po ziemi zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie. W międzyczasie bramkę na 5-1 zdobył po indywidualnej akcji na skrzydle Kamil Iwaniak. Zorza w samej końcówce odpowiedziała jedynie trafieniem honorowym po błędzie naszej drużyny w środku pola. Mecz wygrany wysoko, ale jeszcze bardziej ucieszyła nas późniejsza informacja z Przybymierza gdzie Czarni wygrali 3-1 z Beskidem, a to zapewniło już awans i grę w kolejnym sezonie w A-klasie drużynie KP Tomaszowo.