Podsumowanie przygotowań!

• autor: KsTomaszowo, 2015-08-18 19:30

Inauguracja nowego sezonu 2015/2016 już w sobotę, warto więc przedstawić jak wygląda sytuacja w naszym klubie na kilka dni przed startem rundy. W rozwinięciu newsa informacje o trenerze, treningach, sparingach oraz transferach.

1. Trener. W przerwie pomiędzy sezonami na ławce trenerskiej nic się nie zmieniło i zespół będzie dalej prowadził Maciej Moskal. Życzymy samych sukcesów z naszą drużyną!

2. Treningi. Tomaszowo przygotowania do sezonu rozpoczęło 16 lipca i trenuje od tego czasu dwa razy w tygodniu.

3. Sparingi. W przerwie letniej nasi piłkarze rozegrali cztery mecze towarzyskie z różnym skutkiem:
Sprotavia Szprotawa - KS Tomaszowo 2:0
KS Tomaszowo - Iskra Małomice 3:4
KS Tomaszowo - Płomień Czerna 6:3
KS Tomaszowo - Traper Chichy 2:2
Po tych meczach kontrolnych ciężko ocenić naszą formę, ponieważ w każdym z tych spotkań zabrakło kilku podstawowych zawodników. Dlatego zweryfikują ją pierwsze spotkania ligowe.

4. Kadra. W najbliższej rundzie barw naszego zespołu nie będą reprezentowali Bartosz Szczęch oraz Grzegorz Zarzycki. Bartosz postanowił spróbować swoich sił w IV lidze w Piaście Iłowa, natomiast Grzegorz przechodzi do ligowego rywala Unii Kunice Żary. Dodatkowo na transfer definitywny do Czarnych Żagań zdecydował się Łukasz Kowalski. W ich miejsce do Tomaszowa przychodzą: Patryk Sawicki, Tomasz Dembiński, Kacper Nastulski (wszyscy Czarni Chotków) oraz Paweł Micek (Igloopol Dębica). Dużym wzmocnieniem będzie powrót po kontuzji Marcina Buganika. W zespole pozostali również inni podstawowi zawodnicy, m.in. Kamil Iwaniak, Artur Maciocha, Oktawian Sipko czy Kamil Lechowicz. W przerwie pomiędzy sezonami było dużo plotek na temat tego jak dużo zawodników odchodzi z naszej drużyny, a jak widać nie doszło do dużych zawirowań kadrowych i Tomaszowo może być jeszcze mocniejsze niż w poprzednim sezonie.

KS TOMASZOWO - KADRA NA SEZON 2015/2016

Bramkarze: Adam Drozdek, Włodzimierz Krych, Kamil Sawicki
Obrońcy: Marcin Buganik, Artur Strutyński, Kamil Fedczyszyn, Daniel Tylk, Tomasz Dembiński, Łukasz Żyła, Michał Pawlak, Roman Słoka, Grzegorz Słoka, Maciej Moskal
Pomocnicy: Oktawian Sipko, Paweł Micek, Artur Maciocha, Albert Stróż, Patryk Sawicki, Damian Kulik, Bartosz Gała, Adrian Jagodziński, Rafał Tylk, Kacper Nastulski, Tomasz Kulka
Napastnicy: Kamil Lechowicz, Kamil Iwaniak, Kacper Pawlak, Patryk Bolewski

5. Cel. Celem naszej drużyny jest walka o środek tabeli, na co naszych zawodników z pewnością stać. Jednak liczymy, że w tym sezonie dopisze nam szczęście i Tomaszowo znajdzie się w górnej części tabeli.