Zapowiedź kolejki-15 kolejka.

• autor: KsTomaszowo, 2016-03-24 19:30

Witamy w nowym cyklu na naszej stronie. Artykuł „Zapowiedź kolejki” będzie publikowany do 2 dni przed każdą kolejką IV grupy Zielonogórskiej a-klasy. Będziemy w nim przedstawiać nasze typy, przemyślenia i statystyki każdego meczu.

Typy- 1-wygrana gospodarzy,  2- wygrana gości, X- remis

*- wynik pierwszego spotkania

• Unia Kunice Żary- Mirostowiczanka. (26.03-15:00)    6-0*

Festiwal goli może czekać kibiców wybierających się na to spotkanie. Bramkostrzelny lider zmierzy się z ekipą która prowadzi bardzo odważną i ofensywną grę. Chociaż w 1 spotkaniu padł wysoki wynik to Mirostowice przez pierwszą połowę mocno nastraszyły rywala. Kunice za to po udanej inauguracji z Koninem (5:1) będą chciały iść za ciosem i jak najszybciej zapewnić sobie awans do klasy okręgowej. Nie wydaje nam się, żeby tym razem goście schowali się za podwójną gardą i tylko rażąca nieskuteczność Uni, może w tym meczu zapobiec hokejowemu wynikowi.

• Nysa Przewóz-Sparta Miodnica (26.03-14:00)     1:1*

Mile zaskoczyli nas i swoich kibiców piłkarze Sparty wygrywając z Żarkami w zeszłym tygodniu. Nie chcą chyba mieć powtórki sprzed roku gdzie do ostatnich kolejek walczyli o utrzymanie i są zdeterminowani już teraz zapewnić sobie ligowy byt. Oba zespoły są sąsiadami w tabeli i dzielą ich tylko 2 punkty różnicy. Nysa za to bardzo dobrze radzi sobie w meczach na własnym terenie, gdzie aż czterokrotnie zdobywali komplet punktów. Mecz no najłatwiejszych należał nie będzie, ale naszym zdaniem przywilej własnego boiska pozwoli Nysie w zdobyciu 3 punktów.

• Granica Żarki Wielkie- Traper Chichy (26.03-15:00) 3:0*

Żadna z tych drużyn startu rundy nie może zaliczyć do udanych. Traper przegrał w bliskim sąsiadem w tabeli Jeleninem 0:2 i bardzo przybliżył się do gry w b-klasie, a Granica odrabiała już 3 bramkową stratę ze Spartą, lecz nie dała rady i przegrała 3:2. Po tych wynikach w środku tabeli zrobiło się bardzo ciasno. Żarki u siebie są bardzo groźną drużyną, a specyficzne boisko jakim dysponują na pewno nie pomoże Chichom w wywiezieniu jakichkolwiek punktów. Miejmy nadzieje jednak że zawodnicy Trapera wezmą się w garść postawią gospodarzom trudna warunki.

• Czarni Jelenin- Stal Jasień ( 26.03-15:00)     1:4*

Pierwszy mecz przed własną publicznością, i bardzo ciężkie zadanie czeka walczących o utrzymanie Czarnych Jelenin. Nadal wielką zagadką jest dla nas w jakiej formie obecnie znajdują się piłkarze z Jelenina... niby wygrali z Traperem i uciekli na chwile z dołu tabeli, ale ani Traper do silnych rywali nie należy ani zwycięstwo 2:0 do przekonujących nie wygląda. Czarni na pewno bardziej potrzebują zwycięstwa w tym meczu niż ich rywale bo 4 punktowa przewaga nad Koninem to praktycznie żadna przewaga. O wysoką pozycję w tabeli walczy zaś Jasień. Pozycja na pudle na pewno będzie satysfakcjonować piłkarzy i kibiców, lecz niestety większych szans na awans w Stali już nie ma. Miejmy nadzieję, że nie spoczną na laurach po wygraniu derbów z Zabłociem (2:1) i pokażą, że zasługują na miejsce w pierwszej 3-ce. W pierwszym meczu bez większych emocji i pewna wygrana Stali, zobaczymy jak będzie tym razem.

Nasz typ-x

• Błękitni Zabłocie- Iskra Małomice (26.03- 14:00) 2:4*

Ciężka przeprawa czeka w tym meczu faworyzowaną Iskrę. Na ciężkim terenie w Zabłociu vice-lider nie chcąc odstąpic kroku Stali musi zdobyć 3 punkty. Bardzo młody i zdolny zespół dość pewnie wygrał z Budowlanymi w tamtym tygodniu. Błękitni zaś podrażnieni derbową porażką ze Stalą będą chcieli jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością. Tym bardziej że spadli oni na 15 miejsce w tabeli i do strefy spadkowej dzielą ich tylko 3 punkty, a szkoda by było, żeby tak ciekawa drużyna za rok nie grała na a-klasowych boiskach. W pierwszym meczu kibice oglądali dużo bramek, miejmy nadzieję, że i teraz tak będzie.

Nasz typ- 2

• Budowlani Gozdnica-Beskid Bożnów (26.03-14:00)     2:3*

Nie mają na co narzekać kibice z Gozdnicy ponieważ na ich boisko w sobotę przyjeżdża barto interesująca drużyna, by walczyć o punkty z Budowlanymi. Chociaż oba zespoły dzieli aż 5 pozycji i 7 punktów to naszym zdaniem będzie to bardzo zacięty pojedynek. Wynik pierwszego spotkania wskazuje na to iż o wyniku tego pojedynku będą rozstrzygały detale. Rundę lepiej zaczęli goście, którzy dobrą grą rozprawili się z KS Tomaszowo (1:2) i na pewno będą chcieli kontynuować zwycięską passę. Budowlani poprzedniej kolejki nie mogą zaliczyć do udanych, po dobrym okresie przygotowawczym przegrali z faworyzowaną Iskrą (3:0), i na pewno czują niedosyt ligowych punktów.

Nasz Typ- X

autor: ~MKS Budowlani 2016-03-24 21:09:26

avatar Bardzo ciekawy cykl, widać zaangażowanie wkładane w pisanie tekstu, brawo panowie!Powodzenia w najbliższy weekend i do zobaczenia w następnej kolejce ;)

autor: KsTomaszowo 2016-03-24 21:31:10

Profil KsTomaszowo w Futbolowo Dzięki za dobre słowa, lepiej się pisze jak widać, że ktoś to docenia :) również powodzenia i zapraszamy za tydzień ;)