Zapowiedź kolejki- 17 kolejka

• autor: KsTomaszowo, 2016-04-07 16:10

Witamy w cyklu Zapowiedź Kolejki. Dziś przedstawimy mecze 17 kolejki, nasze typy,przemyślenia oraz statystyki każdego spotkania.

• Orzeł Konin Żagański- Sparta Miodnica (9.04- 17:30) 3:6 *

Walki o utrzymanie ciąg dalszy. Konin dość pewnie wygrał w zeszłym tygodniu z Mirostowicami i po 2 wygranych z rzędu pnie się w ligowej tabeli uciekając z strefy spadowej. Sparta zaliczyła już w tej rundzie wszystkie możliwe wyniki wygrywając, remisując i przegrywając, ale może z podniesioną głową wybiec w sobotę na boisko, ponieważ jak mało kto w tym sezonie postawiła liderowi bardzo trudne warunki, i straciła bramkę na 2:1 dopiero w 88 minucie meczu. Oby tylko- jak to czasami bywa, mecz 2 rozpędzonych drużyn nie okazało się totalną klapą. Nie wskazuje na to ani wynik pierwszego spotkania gdzie padło 9 bramek, ani pozycja w tabeli żadnej z ekip, ponieważ dzielą ich tylko 2 miejsca i tyle samo punktów. Chociaż w lepszej sytuacji jest Miodnica, której nawet remis pozwala utrzymać tę przewagę nad rywalem, to możemy być pewni, że wszyscy na boisku będą grali o pełną pulę.

• Unia Kunice – Traper Chichy (9.04- 16:00) 3:0*

Trochę nam szkoda Chich. Sympatyczna drużyna odniosła swoje pierwsze zasłużone zwycięstwo w rundzie pozostawiając sobie szanse na utrzymanie, powinna iść za ciosem a tu-Kunice, i zamiast rozpędzić się w walce o ligowe punkty mogą odbić się od ściany. Pecha mają drużyny, które w tym etapie rozgrywek grają z liderem, ponieważ Unia nauczona doświadczeniami z zeszłej rundy jak najszybciej chce awansować i nie oszczędza nikogo. Nikt nie jest zdziwiony kompletem zwycięstw w wiosennych spotkaniach i 12-sto punktowa przewaga nad Małomicami. Wszystko jednak w rękach i nogach Trapera, którego każdy kolejny mecz, jest meczem o życie. W tamtym tygodniu Sparta pokazała jak grać z Unią i jeśli ostatnia ekipa w tabeli chce uszczknąć chociaż punkt, musi iść drogą piłkarzy z Miodnicy. Do końca ligi pozostało 9 kolejek, a 6 punktów straty do kolejnego w tabeli Zabłocia nie jest wcale taką przepaścią.

Nasz typ-1

• Nysa Przewóz-Stal Jasień (9.04-16:00) 7:2 *

Chyba w lekkim dołku znajdują się piłkarze z Jasienia i po bardzo dobrej rundzie jesiennej złapali lekką zadyszkę. Ewidentnie nie utrzymują tępa jakie narzuciła Iskra z Beskidem i powoli oddalają się od pozycji na pudle. Tylko jeden z trzech meczy wygranych na wiosnę to spory zawód ekipy, która miała walczyć z Kunicami o awans. Jednak nie wszystko stracone, i jeśli Stalowcy nadal myślą o pozycji na podium, koniecznie muszą wygrać z Przewozem. Pierwszy mecz nie rozpieścił sobotnich gospodarzy, którzy na swoim terenie na pewno tak łatwo się nie dadzą. Nysa za to po zeszłotygodniowej porażce z Traperem złapała kontakt z grupą pościgową i do miejsca zagrożonego spadkiem dzieli ich 6 punktów. Niby wysoka 6 pozycja w tabeli ale po 2-3 słabszych kolejkach sytuacja może wyglądać całkiem inaczej. Piłkarze z Przewozu na pewno wolą dmuchać na zimne i postarają się zdobyć komplet punktów z ranną Stalą.

• Granica Żarki Wielkie-Iskra Małomice (10.04- 15:00) 1:4*

Z walki o utrzymanie systematycznie przenosimy się w górę tabeli. W niedziele spotkanie, które dużo wyjaśni nam jak obrazuje się walka o wyższe pozycje. Mecz drugiej z czwartą ekipą, na pewno jest hitem kolejki i będzie miał ogromny wpływ na końcowe zestawienie podium po 26 kolejce. Granica po zwycięstwie ze Stalą znowu mierzy się z bezpośrednim rywalem i miejsce z zestawieniu, tym razem na swoim terenie. Będzie to wielki atut gospodarzy, którzy u siebie wygrywali już sześciokrotnie. Iskra pewnie rozprawiła się z Jeleninem i po małej wpadce w Zabłociu utwierdziła wszystkich, że jest drugą siłą w a-klasie. W pierwszym meczu to Iskra była górą lecz naszym zdaniem, atut własnego boiska pozwoli Żarkom zdobyć punkt z wyżej notowanym rywalem.

Nasz typ-X

• Czarni Jeleni- Beskid Bożnów (10.04- 15:00) 4:3*

W tej kolejce mamy wszystko- bezpośrednią walkę o utrzymanie, mecze w walce o podium i derby. Jelenin jako jedna z niewielu drużyn, na jesień potrafiła pokonać Beskid na własnym terenie. Wyraźnie odbiła się od dna ekipa Czarnych. Chociaż wyraźnie przegrała z Małomicami to utrzymuje się w środkowej części tabeli i nie chcąc znowu pikować w dół, musi wyczyn sprzed pół roku powtórzyć. Tym razem grają u siebie, ale Beskid na wiosnę jest bardzo groźną drużyną.

Smoki wyraźnie złapały wiatr w żagle i nie mają zamiaru się zatrzymywać w walce o 2 miejsce w tabeli, na które z pewnością ich stać. Jedną z niewielu wad ekipy Chrząstka jest 2 połowa, gdzie ewidentnie tracą siły. Tą słabość postarają się wykorzystać Czarni by jeszcze bardziej namieszać w ligowym zestawieniu.

• Błękitni Zabłocie -Budowlani Gozdnica (9.04- 16:00) 1:3*

Wyraźne problemy kadrowe nie pozwoliły wywieść chodź by punktu z Tomaszowa zawodnikom Gozdnicy w zeszłym tygodniu, Zabłocie wyraźnie przegrało 4:0 z Beskidem. Sytuacja obu ekip nie wygląda kolorowo. Pokazują to ostatnie wyniki, oraz pozycja w tabeli gdzie zajmują odpowiednio 12 oraz 13 miejsce a dzieli ich tylko punkt. Ciężko nam sobie wyobrazić a-klasie za rok bez którejkolwiek z tych drużyn, ale na tym polega piękno piłki. Walkę o każdy centymetr boiska zobaczymy na boisku w Zabłociu, które w pierwszym meczu musiało uznać wyższość rywala. Na nieszczęście wszystkich drużyn zajmujących pozycję 7-13, Traper również zaczął wygrywać swoje pojedynki, tak więc ten mecz gatunkowo wydaje się być najważniejszym spotkaniem w całej kolejce. Dość słabo wyglądają wyniki Budowlanych na wyjazdach gdzie ponieśli 5 porażek 2 razy wygrali i raz podzielili się punktami, za to Błękitni tylko u siebie mogą liczyć na jakiekolwiek punkty. Kto będzie bliżej ligowego bytu? Przekonamy się w sobotę o 16:00.

Nasz typ- 2