środa

Aktualności

Błędy, błędy, błędy...

• autor: KsTomaszowo, 2016-05-23 13:54

W ostatnich czterech spotkaniach nasza drużyna wypełniła plan minimum i wygrywając dwa mecze (3:1 z Czarnymi Jelenin oraz 2:1 z Traperem Chichy) oraz dwa przegrywając (0:3 z Granicą Żarki Wielki i 0:4 ze Stalą Jasień) zdobyła 6 punktów. W rozwinięciu newsa krótki opis tych czterech spotkań.

Mecz z Czarnymi Jelenin od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Tomaszowo już w pierwszej połowie zaaplikowało gościom trzy bramki i był to najmniejszy wymiar kary. Nasza drużyna stworzyła sobie dużo więcej sytuacji i tylko przez nieskuteczność nie prowadziliśmy wyżej. Zawodnicy Czarnych w ciągu pierwszych 45 minut stworzyli jedynie jedną groźną okazję do zdobycia bramki, kiedy z linii bramkowej piłkę wybił Tomasz Kulka. Od początku drugiej połowy nasza drużyna musiała radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Artura Maciochy. Goście uwierzyli w tym momencie, że mogą odrobić starty i ruszyli do ataków. Udało im się jedynie zdobyć jedną bramkę pod koniec spotkania i trzy punkty zostały w Tomaszowie. Ciężko powiedzieć jak zakończyłoby się to spotkanie, gdyby nie czerwona kartka dla naszej drużyny. Jedno jest jednak pewne, tak łatwego spotkania nikt w naszych szeregach się nie spodziewał. Nasi zawodnicy podbudowani wygraną w derbach udali się do Chich pokonać ostatnią drużynę w tabeli. Niestety boisko nie pozwalało na swobodne rozgrywanie piłki i nasz zespół po bramce w końcówce spotkania wygrał 2:1. Wynik mógł być wyższy, jednak Marcin Buganik nie wykorzystał rzutu karnego. Dodatkowo w tym spotkaniu kontuzji doznał nasz obrońca Grzegorz Zarzycki, którego w tym sezonie raczej nie zobaczymy już na boisku. Ostatnie dwa spotkania to niestety przegrane Tomaszowa.  W tych spotkaniach bramki padały głównie po karygodnych błędach naszych zawodników. Porażkę w Jasieniu można przeboleć, ponieważ nasz zespół pojechał bez kilku podstawowych zawodników, a na bramce z konieczności wystąpił Adam Drozdek. W spotkaniu z Żarkami jednak powinniśmy zdobyć chociaż jeden punkt. Mecz był wyrównany, jednak goście wykorzystali błędy w naszej defensywie i to oni wygrali to spotkanie. Szkoda tych porażek, jednak najważniejsze jest to, że nasi zawodnicy zrealizowali plan minimum jakim były wygrane z Czarnymi Jelenin oraz Traperem Chichy. Bramki w tych spotkaniach dla naszej drużyny zdobyli: Kacper Pawlak, Kamil Iwaniak, Szymon Grzybowicz (bramka samobójcza), Patryk Sawicki oraz Kamil Fedczyszyn.