Sytuacja w A-klasie!

• autor: KsTomaszowo, 2016-05-23 14:49

Po wczorajszych spotkaniach zarówno w żagańskiej jak i żarskiej B-klasie znamy już zespoły, które zapewniły sobie awans na przyszły sezon do A-klasy. Są nimi: Czarni Drągowina oraz Łużyczanka Lipinki Łużyckie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym sezonie. Ciekawie zapowiada się natomiast końcówka rundy wiosennej w naszej grupie, gdzie zespoły ciągle walczą o utrzymanie. W rozwinięciu newsa przedstawiona jest aktualna sytuacja drużyn walczących o utrzymanie.

Wielką niewiadomą pozostaje ilość drużyn, które opuszczą szeregi A-klasy. Pewni spadku są już zawodnicy z Trapera Chichy, którzy nie mają nawet matematycznych szans na poprawienie swojej lokaty. Bardzo prawdopodobne jest to, że również przedostatnia drużyna będzie również musiała się pożegnać przynajmniej na rok z A-klasą. Zagrożony jest tym nawet zajmujący 6 lokatę w tabeli Orzeł Konin Żagański. Przejdźmy teraz do analizy spotkań poszczególnych zespołów od miejsc 6-14.
Aktualna tabela wygląda następująco:

Miejsce Zespół Punkty
6. Orzeł Konin Żagański 30
7. KS Tomaszowo 29
8. Błękitni Zabłocie 28
9. Sparta Miodnica 27
10. Budowlani Gozdnica 26
11. Nysa Przewóz 25
12. Czarni Jelenin 25
13. Mirostowiczanka Mirostowice Dolne 22
14. Traper Chichy 11

Orzeł Konin Żagański:
Czarni Jelenin (w) - 3 pkt.
Granica Żarki Wielkie (d) - 3 pkt.
Nysa Przewóz (w) - 3 pkt.
Orzeł w trzech ostatnich spotkaniach zmierzy się z dwoma zespołami z dolnej części tabeli oraz z znajdującą się na piątym miejscu w tabeli Granicą Żarki Wielkie. Naszym zdaniem zawodnicy z Konina przy odrobinie szczęścia powinni zdobyć w tych spotkaniach komplet punktów.

KS Tomaszowo:
Nysa Przewóz (d) - 3 pkt.
Iskra Małomice (w) - 1 pkt.
Unia Kunice Żary (d) - 0 pkt.
Przed naszymi zawodnikami trzy ciężkie spotkania, najpierw bardzo ważny mecz z Nysą Przewóz, w którym zwycięstwo zagwarantuje nam przynajmniej 4 miejsce od końca. Wtedy do kolejnych spotkań będziemy mogli podejść bez żadnego obciążenia, co może spowodować nawet sprawienie małej niespodzianki w Małomicach i wywiezienie stamtąd remisu. Większość osób może uważać to za niemożliwe, jednak w ostatnich spotkaniach naszym zawodnikom z tą drużyną grało się dobrze, co może potwierdzić remis w pierwszej rundzie. Punktów nie powinniśmy natomiast zdobyć z Unią, która z przytupem będzie chciała zakończyć doskonały sezon i świętować 70-lecie klubu.

Błękitni Zabłocie:
Mirostowiczanka Mirostowice Dolne (d) - 3 pkt.
Sparta Miodnica (w) - 0 pkt.
Traper Chichy (d) - 3 pkt.
Zawodnicy Błękitnych nie powinni mieć problemów z wywalczeniem kompletu punktów na własnych boisku, natomiast naszym zdaniem z wyjazdowego spotkania w Miodnicy wrócą bez punktów.

Sparta Miodnica:
Budowlani Gozdnica (w) - 0 pkt.
Błękitni Zabłocie (d) - 3 pkt.
Czarni Jelenin (w) - 3 pkt.
Sparta w trzech ostatnich spotkaniach powinna zdobyć 6 punktów. Ciężko im będzie w wyjazdowym spotkaniu w Gozdnicy, gdzie minimalnie lepsi powinni okazać się gospodarze. Dwa ostatnie mecze natomiast powinni spokojnie wygrać.

Budowlani Gozdnica:
Sparta Miodnica (d) - 3 pkt.
Traper Chichy (w) - 3 pkt.
Stal Jasień (d) - 0 pkt.
Budowlani podbudowani po dwóch ostatnich wygranych powinni pójść za ciosem i pokonać Spartę oraz Traper, natomiast mniej szans dajemy im w ostatnim starciu ze Stalą Jasień. O ile w spotkaniu ze Spartą powinni spokojnie zdobyć trzy punkty, to potyczka z Traperem może im sprawić problemy, szczególnie na swoim boisku.

Nysa Przewóz:
KS Tomaszowo (w) - 0 pkt.
Unia Kunice Żary (w) - 0 pkt.
Orzeł Konin Żagański (d) - 0 pkt.
Nysa to zespół który rozegrał dobrą rundę jesienną natomiast w drugiej części sezonu strasznie dołuje. W tej rundzie nie udało im się nawet wygrać żadnego spotkania. Patrząc na rozkład najbliższych spotkań nie powinno to się zmienić i do ostatniej kolejki zawodnicy z Przewozu będą musieli martwić się o utrzymanie.

Czarni Jelenin:
Orzeł Konin Żagański (d) - 0 pkt.
Mirostowiczanka Mirostowice Dolne (w) - 0 pkt.
Sparta Miodnica (d) - 0 pkt.
Czarni podobnie jak Nysa mają ciężkie spotkania do końca sezonu. Z dobrze grającym Orłem nie dajemy im szans, bardziej wyrównany mecz powinien być w Mirostowicach i to on może zdecydować o utrzymaniu. W ostatnim spotkaniu Sparta powinna pewnie pokonać Czarnych, jednak wszystko zależy od tego w jakim nastawieniu podejdą do spotkania tym bardziej, że mogą mieć już zapewnione utrzymanie.

Mirostowiczanka Mirostowice Dolne:
Błękitni Zabłocie (w) - 0 pkt.
Czarni Jelenin (d) - 3 pkt.
Granica Żarki Wielkie (w) - 0 pkt.
Mirostowiczanka to zespół, który teraz najbardziej potrzebuje punktów, jednak nie powinni ich zdobyć w najbliższej kolejce w Zabłociu. Typujemy natomiast, że komplet zdobędą w starciu z Czarnymi, co może w ostatecznym rozrachunku okazać się dla nich bardzo ważne. Ostatnie spotkanie będzie podobne jak pojedynek Miodnicy z Jeleninem, wszystko zależy od podejścia do tego meczu Granicy.

Po uwzględnieniu naszych typów tabela będzie wyglądała następująco:

Miejsce Zespół Punkty
6. Orzeł Konin Żagański 39
7. Błękitni Zabłocie 34
8. KS Tomaszowo 33
9. Sparta Miodnica 33
10. Budowlani Gozdnica 32
11. Nysa Przewóz 25
12. Mirostowiczanka Mirostowice Dolne 25
13. Czarni Jelenin 25
14. Traper Chichy 11

Po naszych typach, w przypadku spadku dwóch drużyn będą nimi Traper Chichy oraz Czarni Jelenin, którzy będą mieli najgorszy bilans bezpośrednich pojedynków z tych trzech drużyn. Jak wiadomo jednak wszystko może się jeszcze obrócić do góry nogami. Według powyższej analizy Tomaszowo zakończyłoby sezon z dorobkiem 33 punktów na 8 miejscu. Czy nasze typy są trafne pokaże już najbliższa kolejka.