Aktualności

Wymęczone zwycięstwo!

• autor: KsTomaszowo, 2010-04-27 20:48

W derbach Gminy Żagań KS Tomaszowo wygrał ze Spartą Miodnica 1:0.

Sędzia rozpoczął mecz od minuty ciszy. Początek meczu lepiej rozpoczęli gospodarze. Tomaszowo swoimi atakami nękało bramkę rywali, jednak to goście mogli pierwsi wyjść na prowadzenie. W 5 minucie wyprowadzili lewą stroną groźną kontrę, ale na nasze szczęście zawodnik z Miodnicy się pomylił w doskonałej sytuacji i uderzył obok słupka. Po pierwszych minutach meczu bramka dla naszej drużyny wisiała w powietrzu i w 15 minucie objęliśmy upragnione prowadzenie. Po dośrodkowaniu Dariusza Mrowińskiego z rzutu wolnego w polu karnym najwyżej wyskoczył Arkadiusz Bąbliński i strzałem z głowy skierował piłkę do bramki. Dalsza część pierwszej połowy to totalny chaos na boisku. Nasza drużyna próbowała rozgrywać piłkę, jednak nie pozwalało na to boisko. Natomiast zawodnicy z Miodnicy wybijali piłkę do przodu i liczyli, że tak grając zdobędą jakąś bramkę.

W drugiej połowie znowu pierwsi groźną akcję mieli goście. Zawodnik z Miodnicy uderzył z okolicy 20 metrów, jednak Grzegorz Przybyszewski nie dał się zaskoczyć i piękną interwencją wybił piłkę na rzut rożny. W 62 minucie na boisku powstało małe zamieszanie i sędzia wyrzucił z boiska 2 zawodników Miodnicy. Później nasi zawodnicy starali się atakować bramkę przeciwnika, ale nic z tego nie wychodziło. Ostatnią dogodną sytuację do zdobycia bramki mieliśmy w 85 minucie. Patryk Adamczyk dośrodkował z rzutu rożnego a zamykający akcję Piotr Kula uderzył piłkę głową, jednak obrońca gości wybił piłkę z bramki. Wynik meczu do końca pozostał bez zmiany.

Nasza drużyna rozegrała bardzo słaby mecz, nic nam nie wychodziło a twarde i nierówne boisko utrudniało rozgrywanie piłki. Trzeba szybko zapomnieć o tym meczu i przygotować się do kolejnego, gdzie zmierzymy się z niepokonaną w tej rundzie Spartą Mierków.

Po meczu goście mieli pretensje co do pracy sędziów, m.in. za 2 czerwone kartki, ale już podczas meczu sędzia kilkakrotnie ich uspokajał, za wulgarne komentarze i odzywki.