Aktualności

Derby na remis

• autor: KsTomaszowo, 2010-05-23 13:02

Tomaszowo po dwóch błędach remisuje z Husarią Dzietrzychowice 2:2.

Mecz tak jak kilka poprzednich zaczął się od szybko straconej bramki. Dośrodkowanie z prawej strony wylądowało w bramce. Fatalnie przy tej bramce zachował się Grzegorz Przybyszewskim, który myślał że piłka wyjdzie za bramkę i nawet nie próbował interweniować. Po 5 minutach gry nasza drużyna przegrywała już 2:0. Po przypadkowym wybiciu piłki przez zawodników Husarii obrońcy Tomaszowa nie zdołali jej przejąć i zawodnik z Dzietrzychowic wychodząc sam na sam strzałem w prawy róg zdobył 2 bramkę dla swojej drużyny. Tomaszowo po dwóch szybko straconych bramkach próbowało odrobić straty. W 18 minucie z wolnego uderzał Patryk Tomaszewski, ale jego strzał obronił bramkarz Husarii. 20 minuta znowu rzut wolny, tym razem uderzał Rafał Borowski, jednak bramkarz gości znowu wyszedł zwycięsko. W 28 minucie z 30 m znowu z rzutu wolnego uderzał Patryk Tomaszewski, bramkarz wybił piłkę na 5 metr, ale Albert Stróż nie trafił w nią czysto i wyszła ona poza linie boczną. 2 minuty później Tomaszowo zdobyło kontaktowego gola, z rzutu rożnego dośrodkowywał Patryk Tomaszewski obrońca gości tak niefortunnie wybijał piłkę, że wylądowała ona w bramce. Nasza drużyna ostatnią dogodną akcję w pierwszej połowie miała w 45 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Patryk Tomaszewski, piłka doszła do Dariusza Mrowińskiego, ten uderzył ją z powietrza, jednak jego strzał obronił bramkarz, dobitka Patryka Tomaszewskiego była także nieskuteczna.

Druga połowa mogła zacząć się tak samo tragicznie jak pierwsza. W 47 minucie prostopadłe podanie dostaje napastnik gości, jednak Grzegorz Przybyszewski jest szybszy i wybija piłkę. W 51 minucie zawodnik gości wyszedł sam na sam, położył Grzegorza Przybyszewskiego, ale wrócić zdążył Piotr Kula i wybił jego strzał. 5 minut później nasi zawodnicy mieli pierwszą groźną akcję w drugiej połowie. Patryk Tomaszewski pociągnął piłkę kilkanaście metrów, zagrał do Rafała Trzebińskiego ale piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. W 60 minucie uderzyć z 20 m próbował Maciek Nowakowski, ale trafił prosto w bramkarza. 10 minut później z lewej strony urwał się Patryk Tomaszewski, ale jego strzał w długi  róg nie znalazł drogi do bramki. W 73 minucie w polu karnym faulowany był Marcin Buganik, a karnego na gola zamienił niezawodny w takich sytuacjach Rafał Borowski. Ostatnie 5 minut nasza drużyna grała w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą kartkę ujrzał kapitan Dariusz Mrowiński. W 90 minucie Tomaszowo mogło strzelić gola, jednak po dośrodkowaniu Rafała Borowskiego z rzutu wolnego piłki nie sięgnął Arkadiusz Bąbliński.

Ten mecz był do wygrania, tym bardziej, że Husaria była równorzędnym rywalem w pierwszych 10 minutach zarówno pierwszej jak i drugiej połowie. Nasi zawodnicy mimo przewagi w całym meczu nie potrafili go wygrać. Zawodnicy po meczu byli załamani,  znowu stracone bramki na początku meczu ustaliły wynik meczu. Trzeba o tym meczu zapomnieć i wygrać za tydzień Lubaniach.