środa

Aktualności

Wysoka wygrana na zakończenie

• autor: KsTomaszowo, 2010-06-30 23:53

Tomaszowo po gradzie bramek wygrało ostatni mecz w tym sezonie z Faxem Bieniów 8:3.

Mecz był o przysłowiową pietruszkę i obie drużyny nie walczyły o każdą piłkę, było to widać szczególnie w początkowej fazie meczu. Pierwszą groźną sytuację stworzyła nasza drużyna, Patryk Tomaszewski podał do Rafała Trzebińskiego, ten wbiegł na 5m i uderzył, ale jego strzał obronił  bramkarz. Później to goście byli bliscy zdobycia bramki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik z Bieniowa uderzył piłkę głową, jednak jego strzał trafił w poprzeczkę. Jednak to nasza drużyna wyszła pierwsza na prowadzenie i stało się to w 26 minucie. Rzut wolny z 17m, pięknym strzałem na bramkę zamienił Patryk Tomaszewski. Fax próbował od razu odrobić straty i w 32 minucie ich zawodnik trafił w słupek, jednak sędzia dopatrzył się nieprzepisowego zagrania zawodnika gości i odgwizdał faul. W 40 minucie Tomaszowo prowadziło już 2:0. Prezent od bramkarza gości dostał Rafał Trzebiński i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, dograł piłkę do nadbiegającego Patryka Tomaszewskiego a ten dopełnił formalności i dobił piłkę do pustej bramki. Goście ostatnią sytuację w pierwszej połowie mieli w 43 minucie, jednak ich zawodnik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył prosto w naszego bramkarza.

Druga połowa doskonale zaczęła się dla naszej drużyny. Już w pierwszej akcji zdobyliśmy 3 bramkę. Prawą stroną piłkę pociągnął Patryk Tomaszewski, dograł w pole karne do Alberta Stróża, a ten strzałem z pierwszej piłki umieścił ją w bramce. W 51 minucie w polu karnym faulowany był Patryk Tomaszewski i sam poszkodowany zamienił karnego na bramkę zdobywając swojego 3 gola w tym meczu. Tą część meczu zdominowali nasi zawodnicy, 3 minuty później obrońca z Bieniowa podał za lekko do swojego kolegi, ten błąd wykorzystał Patryk Tomaszewski, który przejął piłkę i wyszedł sam na sam jednak jego strzał obronił bramkarz. W 59 minucie obrońca gości wybijając piłkę trafił w Rafała Trzebińskiego a odbita piłka wpadła do bramki i było 5:0. W 60 minucie goście mogli zdobyć gola z rzutu wolnego, jednak strzał w długi róg obronił Gracjan Czajka. 6 minut później Rafał Trzebiński precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego zdobył 6 bramkę dla naszej drużyny. Gdy wydawało się, że goście nie będą w stanie już nic zrobić, nagle się przebudzili i zaczęli zdobywać bramki. W 67 minucie w polu karnym faulował Marcin Buganik i goście zdobyli swoją pierwsza bramkę. 10 minut później zawodnicy z Bieniowa, wykorzystali błąd naszej obrony i zdobyli  2 bramkę. Naszej drużynie to się nie spodobało i znowu chłopcy ruszyli do ataku. W 81 minucie Rafał Trzebiński dokładnie dograł z rzutu wolnego do wbiegającego Arkadiusza Bąblińskiego a ten strzałem z głowy umieścił piłkę w siatce. Jednak goście szybko odpowiedzieli, znowu błąd popełnili nasi obrońcy, którzy nie wybili przypadkowej piłki i zawodnicy z Bieniowa zdobyli trzecią bramkę. W 88 minucie wpadła ostatnia bramka tego spotkania. Długą piłkę posłał Gracjan Czajka, przelobowała ona obrońców i Rafał Trzebiński strzałem z głowy ustalił wynik meczu. Tym samym Tomaszowo wysoka wygraną zakończyło  ten sezon na 3 miejscu.