Przygotowania

• autor: KsTomaszowo, 2010-08-06 11:36

Sezon już za tydzień, tak więc pora napisać co dzieje się u nas w klubie jak i u naszych rywali.

Tomaszowo treningi rozpoczęło 20 lipca i trenuje 2 razy w tygodniu. W okresie przygotowawczym rozegraliśmy 3 sparingi, wszystkie wysoko wygrywając. Rozegramy jeszcze jeden sparing z Orłem Konin Żagański i mamy nadzieje, że również z tego spotkania wyjdziemy zwycięsko. Do naszego zespołu dołączyło 4 nowych zawodników: Kamil Iwaniak, Sebastian Horodyski, Tomasz Wika oraz Mateusz Góral.

Zacznijmy od spadkowiczów:

Czarni Jelenin
Jak nam wiadomo to Czarni nie rozpoczęli treningów, a rozgrywają tylko mecze sparingowe. Na razie rozegrali 2 mecze i oba wygrali, ze Spartą Miodnica 5:1 oraz Traperem Chichy 5:4. Z zespołu odeszło 2 podstawowych zawodników, jednak działacze z Jelenina szybko znaleźli nowych graczy na ich miejsce. Ten zespół na pewno będzie jednym z głównych kandydatów do awansu.

Stal Jasień
Zawodnicy z Jasienia rozpoczęli treningi 12 lipca, trenując 2 razy w tygodniu. Stal rozegrała do tej pory 4 sparingi. Z tego 3 przegrała: z Hamarem Górzyn 1:4, Spartą Mierków 1:4 oraz Łużyczanką Lipinki Łużyckie 2:9, natomiast zwycięsko wychodziła tylko raz pokonując Budowalnych II Lubsko 3:0. Po spadku z klasy okręgowej zespół postanowił zmienić trenera i jak na razie pod jego wodzą nie wiedzie im się najlepiej, ale są to tylko mecze kontrolne i w lidze może być na odwrót.

Unia Kunice Żary
Po słabym sezonie i spadku do kl. A w Kunicach zmieniono cały zarząd i prezesem został dotychczasowy trener WKS Łaz. Po nieudanym sezonie i zmianie całego zarządu z Kunic odchodzi większość zawodników, tak więc ten zespół nie powinien być w gronie faworytów.

Husaria Dzietrzychowice
Husaria podobnie jak nasz zespół rozpoczęła treningi 20 lipca, trenują oni na boisku w Dzietrzychowicach oraz na boisku Orlik w Żaganiu. Rozegrali oni do tej pory 3 sparingi wszystkie wygrywając: z Raptusem Dzikowice 9:2, LZS Piotrowice 7:4 oraz Beskidem Bożnów 10:3. W Husarii w każdym meczu testowani są nowi zawodnicy, którzy pewnie zasilą zespół z Dzietrzychowic. Husaria także może być mocna i namieszać w czołówce tabeli.

Sparta Mierków
Sparta do tej pory rozegrała 4 sparingi, wychodząc 3 razy zwycięsko, a raz musieli uznać wyższość rywala. Zawodnicy Sparty pokonali Nysę Brody 11:0, Stal Jasień 4:1, Bobra Bobrowice 4:0, a przegrali z Budowlanymi II Lubsko 1:4.

Garbarnia Leszno Górne
Garbarnia to z pewnością główny pretendent do awansu i do tego sezonu ostro się przygotowują. Zespół z Leszna Górnego był na obozie w Kołobrzegu gdzie rozegrali 2 mecze, oba remisując z Olimpią Gościno 2:2 oraz Piastem Drzonowo 1:1. Zanim zespół Jako Jako jedyna drużyna z klasy A okres przygotowawczy zaczęła obozem. Pierwszy mecz sparingowy przegrali z Victorią Ruszów 2:5, a już po obozie pokonali beniaminka IV ligi ŁKS Łęknica 4:1. Patrząc na przygotowania Garbarnia będzie w tym sezonie silna i ciężko będzie ją pokonać, ale mamy nadzieje, że już w pierwszej kolejce zejdzie z boiska pokonana.

Iskra Małomice
Iskra rozpoczęła treningi 20 lipca i do tej pory rozegrała tylko 1 sparing pokonując Raptus Dzikowice 9:1.

Orzeł Konin Żagański
Drużyna z Konina Żagańskiego trenuje, ale nie wiemy od jakiego czasu i w jakiej ilości. Rozegrali także 2 sparingi, z których 2 razy wychodzili z zwycięsko z Victorią Ruszów 2:1 i Górnikiem Węgliniec 2:1.

Delta Sieniawa Żarska – Fax Bieniów
Drużyny rozegrały sparing między sobą, w którym padł remis 7:7, ale obie drużyny miały problemy kadrowe. Zawodnicy z Sieniawy Żarskiej wystąpili w tym meczu w 9, natomiast Bieniów zebrał na ten mecz 10 zawodników.

Traper Chichy
Traper rozegrał 2 mecze sparingowe, z ujemnym skutkiem. Najpierw uległ naszej drużynie 8:1, a kilka dni później przegrał w Jeleninie 5:4.

autor: ~anonim 2010-08-06 12:14:43

avatar Fajnie opisane! Pozdro, kto jest adminem?

autor: ~fan 2010-08-07 13:22:51

avatar Garbarnia jak zwykle będzie miała pecha!

autor: ~anonim 2010-08-08 21:11:52

avatar Nic tylko awansu wam życzyć

autor: ~xx 2010-08-12 22:24:36

avatar a Mastalerz to nie gra przypadkiem u Was?

autor: ~anonim 2010-08-25 11:27:34

avatar gra