Aktualności

Tomaszowo dalej niepokonane!

• autor: KsTomaszowo, 2010-10-02 21:47

Tomaszowo wygrywa w meczu na szczycie ze Spartą Mierków 4:0.

Tomaszowo wygrywając dzisiejszy mecz kontynuuję świetną serię i jest jedyną niepokonaną drużyną w A klasie. W tym meczu  było widać przewagę naszej drużyny, która pokonała nienajlepiej grającą Spartę Mierków. Mecz rozpoczął się ataków Sparty, która na początku zaskoczyła naszą drużynę. Przez pierwsze 15 minut nasi zawodnicy popełniali proste błędy. Dużo strat, niedokładne podania oraz problem ze stworzeniem jakiejkolwiek akcji pokazały, że ten mecz może być ciężki dla naszej drużyny. Ale Tomaszowo z czasem przebudziło się
i nasi zawodnicy zaczynali grać tak jak przyzwyczaili nas w poprzednich meczach. Nasi zawodnicy zaczęli stwarzać sobie sytuacje ale brakowało wykończenia albo strzały przelatywały obok bramki. W pierwszej połowie na boisku brakowało efektownych akcji, które mogłyby zachwycić kibiców. Na pierwszą bramkę wszyscy zgromadzeni na stadionie musieli czekać do 41 minuty, kiedy po rzucie rożnym Maciek Nowakowski odegrał piłkę głową do Patryka Adamczyka, a ten z najbliższej odległości wbił ją do bramki. Jeszcze przed samą przerwą Tomaszowo mogło podwyższyć wynik, ale nikt nie zamknął podania Zbigniewa Mastalerza wzdłuż bramki.

W drugiej połowie nasza gra naszej drużyny się ożywiła i zaczęliśmy grać swoje. Po zmianie stron nasi zawodnicy od początku przejęli inicjatywę, tworzyli więcej akcji niż w pierwszej połowie strzelając przy tym 3 bramki. Mimo tej przewagi na pierwszą groźną akcję kibice musieli czekać do 59 minuty, gdy wyszliśmy z kontrą ale Marcina Buganik uderzył w bramkarza. Nasi zawodnicy  stwarzali sobie dogodne sytuacje, ale podobnie tak jak w pierwszej połowie brakowało ich wykończenia. Wynik na 2:0 podwyższył strzałem z ok. 25m Mateusz Góral, a 10 minut później Rafał Trzebiński wykorzystując podanie od Patryka Adamczyka pewnym strzałem po ziemi strzelił kolejną bramkę. Przy stanie 3:0 w drużynie gości rozpoczęły się kłótnie, które ułatwiły grę naszym zawodnikom. W 79 minucie Sparta też miała okazję na strzelenie bramki, gdy po rzucie rożnym trafili w słupek. Kilka minut później pięknym strzałem z 20m Zbigniew Mastalerz zdobył czwartą bramkę dla naszej drużyny. Tomaszowo przed końcem meczu stworzyło jeszcze ładną akcję, ale strzał Patryka Tomaszewskiego obronił bramkarz gości. Tym samym Tomaszowo wygrywa mecz na szczycie 4:0 i staję samotnym liderem. Przed nami zostały mecze z teoretycznie słabszymi drużynami i o zwycięstwa powinno być łatwiej, ale nie można nikogo lekceważyć. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy nie przegrają już żadnego meczu do końca rundy i małymi kroczkami będą zbliżali się ku okręgówce.

KS Tomaszowo –Sparta Mierków 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Patryk Adamczyk (41 minuta), 2:0 Mateusz Góral (67 minuta), 3:0 Rafał Trzebiński (77 minuta), 4:0 Zbigniew Mastalerz (81 minuta)

KS Tomaszowo – Grzegorz Przybyszewski – Sebastian Horodyski, Arkadiusz Bąbliński, Maciek Nowakowski, Artur Maciocha (85’ Gracjan Czajka) – Jakub Kwaśniewski (45’ Rafał Trzebiński), Mateusz Góral, Marcin Buganik (60’ Tomasz Wika), Zbigniew Mastalerz – Patryk Tomaszewski, Patryk Adamczyk