Podsumowanie przygotowań!

• autor: KsTomaszowo, 2011-03-12 08:48

Do rozpoczęcia rundy wiosennej pozostało już kilka dni, więc przyszedł czas na podsumowanie przygotowań zarówno naszej jak i innych drużyn.

Nasza drużyna przygotowania rozpoczęła 18 stycznia na sali w Tomaszowie. Treningów z naszym zespołem nie wznowili Patryk Tomaszewski, Mateusz Góral, Zbigniew Mastalerz oraz Tomek Wika, jednak od samego początku pojawiali się nowi zawodnicy, którzy wyrażali chęć gry w naszej drużynie. Ostatecznie do zespołu dołączyli: Marcin Sokołowski, Piotr Tymiński, Patryk Sawicki, Kamil Lechowicz, Kacper Drzyzga oraz Sebastian Żelazek. Nasza drużyna w przerwie zimowej rozegrała trzy sparingi, dwa remisując ze Sparta Zebrzydowa 1:1 i Orłem Konin Żagański oraz jeden wygrywając z Czarnymi Przybymierz 5:0. Tomaszowo pierwszy raz w historii spędziło zimę w fotelu lidera i teraz zawodnicy mają trudne zadanie aby utrzymać tą pozycję. Jednak miejmy nadzieję, że pomimo odejścia dwóch najlepszych strzelców nasza drużyna wykona to zadanie.

A teraz czas podsumować przygotowania naszych rywali.

Hamar Górzyn

Z tego co wiemy to Hamar zajął piąte miejsce na turnieju halowym w Jasieniu oraz rozegrał dwa sparingi: jeden wygrany z Iskrą Jabłonie oraz jeden zremisowany z Budowlanymi II Lubsko. Miał jeszcze zagrać sparing ze Stalą Jasień, jednak ze względu na braki kadrowe mecz został odwołany.

Garbarnia Leszno Górne

Garbarnia przygotowania rozpoczęła już 6 stycznia a zespół pracował głównie nad wydolnością i wytrzymałością. Zespół z Leszna Górnego rozegrał siedem sparingów z czego: cztery wygrali, jeden zremisowali oraz dwa przegrali. Z zespołem pożegnał się bramkarz Przemysław Leńczuk i napastnik Sebastian Żelazek, a na ich miejsce klub pozyskał Łukasza Gawrona z Zagłębia Lubin oraz Rafała Cyrane.

Czarni Jelenin

Czarni Jelenin trenowali do tej pory dwa razy w tygodniu na boisku „Orlik” w Żaganiu. Z klubem pożegnali się Tomasz Zomer, Waldemar Tworek oraz Michał Błoński, ale zarząd na ich miejsce sprowadził Łukasza Bieleszczuka (powrót z wypożyczenia), Marcina Sechafera, Tomasza Kupczyka oraz Gerarda Gabigę. Czarni rozegrali sześć sparingów: cztery wygrywając, jeden remisując i jeden przegrywając oraz wygrali turniej w Tomaszowie. Jak zapowiadają działacze z Jelenina ich celem jest jedynie awans do klasy okręgowej.

Sparta Mierków

Sparta treningi rozpoczęła 20 stycznia i do tej pory rozegrała najwięcej sparingów z A-klasowych drużyn. Na dziewięć spotkań: cztery wygrali, dwa zremisowali oraz trzy przegrali. Zawodnicy z Mierkowa brali jeszcze udział na turnieju halowym w Jasieniu gdzie zajęli 6 miejsce wygrywając tylko 1 mecz. Jak wynika z ich strony internetowej mają problemy z obsadą pozycji bramkarza, ale dołączyło do nich trzech nowych zawodników z pola.

Delta Sieniawa Żarska

Z ich strony internetowej można wyczytać, że skład pozostaje bez zmian i treningi odbywają się raz w tygodniu, natomiast nie ma żadnych informacji na temat sparingów Delty.

Fax Bieniów

Fax Bieniów jak wynika z naszych informacji rozegrał jeden sparing, który przegrał 2:0 z Nysą Przewóz.

Orzeł Konin Żagański

Orzeł treningi rozpoczął 13 stycznia treningami na hali w Iłowej. Zawodnicy z Konina rozegrali pięć sparingów: jeden wygrywając, jeden remisując i trzy przegrywając. Orła opuściło kilku zawodników, ale działacze zapowiadają transfery, które mają uzupełnić skład.

WKS Łaz

WKS Łaz z powodu braków kadrowych rezygnuje z udziału w rundzie wiosennej.

Motor Koło

Motor Koło rozegrał jeden sparing i przegrał go z 2:0 z Nysą Brody.

Stal Jasień

Stal treningi rozpoczęła 11 stycznia i trenowała dwa razy w tygodniu. Do tego rozegrali siedem sparingów, z których trzy wygrali, jeden zremisowali i trzy przegrali. Zawodnicy z Jasienia wzięli również udział w dwóch turniejach halowych. W pierwszym w Lipinach Łużyckich zajęli czwarte miejsce natomiast w drugim w Jasieniu wystawili dwie drużyny, z których jedna zajęła drugie, a druga siódme miejsce.

Iskra Małomice

W Iskrze nastąpiła zmiana trenera oraz na dzień dzisiejszy odeszło czterech zawodników, a doszedł tylko jeden. Zawodnicy z Małomic rozegrali cztery sparingi: trzy wygrywając i tylko jeden przegrywając. Celem drużyny przed nadchodzącą rundą jest walka o utrzymanie.

Traper Chichy

Zawodnicy z Chich trenują kilka razy w tygodniu i rozegrali trzy sparingi. Jeden z nich wygrali, jeden zremisowali oraz jeden przegrali. Traper wziął również udział w turnieju w Tomaszowie, który nie może zaliczyć do udanych ponieważ odpadł już w eliminacjach grupowych.

Unia Kunice Żary

W przerwie zimowej działacze z Kunic nie próżnowali i ściągnęli kilku nowych zawodników, a wszystko z myślą o utrzymaniu. Dodatkowo Unia rozegrała dwa sparingi: jeden remisując i jeden przegrywając.

Husaria Dzietrzychowice

Husaria treningi rozpoczęła 17 stycznia i trenuje dwa razy w tygodniu. Zawodnicy z Dzietrzychowic rozegrali dwa sparingi, w których zremisowali oraz przegrali. Wzięli również udział w Turnieju w Tomaszowie zajmując trzecie miejsce.

UKS Witków

Witków wziął udział w Turnieju w Tomaszowie, w którym drużyna zajęła szóste miejsce. Działacze jak i zawodnicy pogodzili już się ze spadkiem i są świadomi, że następny sezon zaczną w B-klasie.