Wygrana na ciężkim terenie!

• autor: KsTomaszowo, 2011-05-06 22:57

Tomaszowo w zaległym meczu 17 kolejki pokonuje 3:2 Orła Konin Żagański.

Tomaszowo mecz rozpoczęło z jednym wysuniętym napastnikiem oraz wysoko ustawionymi bocznymi pomocnikami. Taka taktyka przyniosła powodzenie i po kilku słabych meczach nareszcie w grze naszego zespołu było widać walkę i zaangażowanie. Orzeł przestraszył się naszego zespołu i zagrał defensywnie, przyjmując ataki naszej drużyny dopiero na własnej połowie. Tomaszowo od początku spotkania dominowało na boisku. Nasi zawodnicy co chwilę nękali bramkarza gospodarzy, a powracający do naszej bramki Marek Staszowian nie mógł wykazać się swoimi umiejętnościami. Już w 13 minucie po długim podaniu Artura Maciochy w doskonałej sytuacji znalazł się Patryk Adamczyk, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W tym meczu Tomaszowo oprócz nieporozumienia w pierwszej połowie naszych dwóch zawodników zagrało w końcu jak drużyna, a nie jak zespół indywidualności. Nasi zawodnicy pomimo wielu doskonałych sytuacji nie potrafili ich zamienić na bramki. Dopiero pod koniec pierwszej połowy po akcji Patryka Adamczyka z Marcinem Sokołowskim ten pierwszy z 5m pakuje piłkę do bramki.

W drugiej połowie Tomaszowo dalej kontrolowało mecz, jednak dając gospodarzom trochę więcej swobody. Po 10 minutach drugiej połowy nasz zespół po strzale Patryka Adamczyka z 10m podwyższa wynik spotkania. Po tej bramce i przebiegu meczu już chyba nikt nie myślał, że Tomaszowo może stracić punkty w Koninie. Jednak w 70 minucie dość niespodziewanie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Z rzutu wolnego zawodnik Orła dośrodkował piłkę w pole karne, a tam jego kolega dobił ją z najbliższej odległości do bramki. Na boisku przez chwilę zrobiła się nerwowa atmosfera, ale gol w 75 minucie wprowadzonego kilka minut wcześniej Kamila Lechowicza ją załagodził. Wtedy dali swój popis zawodnicy gospodarzy, którzy zamiast skupić się na meczu zaczęli sędziować, co chwilę mając pretensję do sędziego i go obrażając. Już w doliczonym czasie gry zawodnik gospodarzy strzałem z głowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zmniejszył rozmiary porażki. Tomaszowo w dobrym stylu pokonuje Orła Konin Żagański 3:2. Miejmy nadzieję, że do meczu ze Spartą Mierków nasi zawodnicy również podejdą z takim zaangażowaniem. Na meczu można było zauważyć sztab szkoleniowy z Mierkowa, więc można przypuszczać, że mecz ze Spartą przyniesie dużo emocji.

Orzeł Konin Żagański – KS Tomaszowo 2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Patryk Adamczyk (45 minuta), 0:2 Patryk Adamczyk (55 minuta), 1:3 Kamil Lechowicz (75 minuta)

KS Tomaszowo – Marek Staszowian – Sebastian Horodyski, Patryk Sawicki, Dariusz Mrowiński, Artur Maciocha – Maciek Nowakowski (70’ Kamil Lechowicz), Albert Stróż, Arkadiusz Bąbliński – Marcin Buganik (46’ Piotr Tymiński), Marcin Sokołowski, Patryk Adamczyk