Aktualności

Unia pokonana!

• autor: KsTomaszowo, 2011-05-26 22:05

Tomaszowo po zabójczej końcówce meczu pewnie pokonuję Unię Kunice Żary 3:1.

Tomaszowo od początku meczu nadawało ton ten rywalizacji. Przewaga naszej drużyny była widoczna gołym okiem. Nasi zawodnicy swoją przewagę udokumentowali bramką w 14 minucie spotkania. Po dośrodkowaniu Sebastiana Horodyskiego z rzutu wolnego bramkarz gospodarzy wypuścił piłkę z rąk i Maciek Nowakowski dobił ją do bramki. Mimo naszej przewagi w pierwszej części spotkania nie stworzyliśmy sobie wielu dogodnych sytuacji. W 35 minucie po strzale zawodnika Unii ładną interwencją popisał się Marek Staszkowian. Gdy wydawało się, że na przerwę nasi zawodnicy zejdą z jedno bramkową przewagą to zawodnik gospodarzy był faulowany w polu karnym przez Piotra Tymińskiego. A jego kolega pewnym strzałem z rzutu karnego wyrównał wynik spotkania.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od początku zaatakowali, stwarzając sobie kilka dobrych okazji do strzelenia bramki ale zabrakło im wykończenia. Najlepszą sytuację mieli w 57 minucie gdy wyszli z akcją czterech na dwóch, jednak podobnie jak we wcześniejszych sytuacjach i tym razem zabrakło dokładności. Od 70 minuty gra naszej drużyny „zaskoczyła” i po okresie przewagi gospodarzy to znowu my zaczęliśmy dyktować warunki gry w tym spotkaniu. W przeciągu 10 minut Patryk Adamczyk trzy razy wychodził sam na sam i zdobył dwie bramki, ale sędzia za każdym razem pokazywał kontrowersyjne spalone. W 81 minucie Tomaszowo udowodniło swoją przewagę i po faulu na Marcinie Sokołowskim rzut karny na bramkę zamienił Patryk Adamczyk. Trzy minuty później Patryk Adamczyk z lewej strony podał do Artura Maciochy, który przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył, ale piłka po jego strzale przeleciała nad bramką. W 86 minucie Patryk Adamczyk po długim podaniu od Alberta Stóża znalazł się w sytuacji sam na sam i mijając bramkarza był faulowany w polu karnym. Sędzia ukarał bramkarza gospodarzy czerwoną kartkę, a bramką z rzutu karnego ustalił wynik meczu sam poszkodowany. Tomaszowo zwycięża jak wynikało z plakatu na stadionie w kolejnym meczu o mistrzostwo III ligi z Unią Kunice Żary i dalej liczy się w walce o czołowe miejsce w tabeli.

Unia Kunice Żary – KS Tomaszowo 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Maciek Nowakowski (14 minuta), 1:2 Patryk Adamczyk (81 minuta), 1:3 Patryk Adamczyk (86 minuta)

KS Tomaszowo – Marek Staszowian – Sebastian Horodyski, Patryk Sawicki, Piotr Tymiński, Piotr Kula – Albert Stróż, Maciek Nowakowski, Marcin Sokołowski, Artur Maciocha – Kamil Lechowicz (46’ Marek Chruścicki), Patryk Adamczyk